Agjencia Zhurnal.mk.

WhatsApp lançoi mesazhet që mund të shikohen vetëm njëherë

Pasi debutoi mesazhet që fshihen vetë në Messenger dhe Instagram, gjiganti i medias sociale ka lançuar një opsion të ngjashëm në WhatsApp.

 

Nga dita e sotme përdoruesit e versioneve beta të WhatsApp kanë një opsion me të cilin fotot dhe videot e tyre fshihen automatikisht sapo të jenë parë njëherë.

Për ta kuptuar nëse keni akses në funksionin e ri, një buton i dedikuar do të shfaqet. Megjithatë nuk duhet ngatërruar me mesazhet që vetëfshihen brenda 7 ditësh dhe “View Once” aplikohet vetëm për fotot dhe videot.

Ato fshihen automatikisht pasi ti keni mbyllur. Përdoruesit që dërgon një mesazh të tillë merr njoftim që është parë.

Facebook e lajmëroi opsionin në Qershor, në një kohë kur po përpiqej të kalonte politikën e re kontraverse të privatësisë.

Related posts

Motorola ka fituar një vlerësim të madh për sigurinë e telefonave të saj

D V

Facebooku me karakteristika të reja për përdoruesit afganë

D V

OnePlus 10 Pro do të prezantohet në tregun global më 31 mars

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More