Agjencia Zhurnal.mk.

WhatsApp i lejoi përdoruesit të dëgjonin mesazhet zanore përpara se t’i dërgonin ato

Aplikacioni popullor WhatsApp ka prezantuar një opsion paraprak për mesazhet zanore, i cili lejon një përdoruesi të dëgjojë përmbajtjen e regjistruar përpara se t’ia dërgojë atë një përdoruesi tjetër.

 

Opsioni i ri po arrin ngadalë përdoruesit e WhatsApp në të gjithë botën dhe do të jetë i disponueshëm në të gjitha platformat duke përfshirë iOS, Android, ueb dhe desktop.

Opsioni për të parë paraprakisht mesazhet zanore me e shfaqet pasi përdoruesi shtyp butonin “stop” për të përfunduar regjistrimin.

Më pas mund ta dëgjoni mesazhin duke përdorur butonin e trekëndëshit, ta fshini duke shtypur butonin e koshit të plehrave ose ta dërgoni te butoni i dërgimit.

Në fillim të këtij viti, u prezantua mundësia e manipulimit të shpejtësisë së transmetimit të zërit gjatë dëgjimit dhe së shpejti do të jetë e mundur ndalimi dhe rifillimi i regjistrimit të një mesazhi zanor.

Në shtator, WhatsApp konfirmoi se ishte në fazat e hershme të zhvillimit të një opsioni të ri të transkriptimit të zërit, në mënyrë që përdoruesit të mund të lexonin së shpejti një transkript të një mesazhi zanor në vend që ta dëgjonin atë.

Nuk dihet ende se kur do të shfaqet opsioni i ri, por një pamje paraprake e mesazheve zanore të regjistruara është një shtesë vërtet e mrekullueshme.

Related posts

Ekrani mini LED arrin në iPad Pro 11 inç vitin e ardhshëm

D V

TikTok kishte probleme me funksionimin – përdoruesit ishin të dëshpëruar, ata ishin në ‘errësirë’ ​​për pesë orë

D V

Apple do të vonojë Touch ID nën ekran dhe iPhonen e palosshëm edhe më shumë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More