Agjencia Zhurnal.mk.

Vushtrri: Numërohen mbi 40% të votave, PDK në avantazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

 

Në orën 19:00 janë mbyllur qendrat e votimeve dhe tashmë po vijon procesi i numërimit të votave.

Në disa komuna procesi i numërimit është duke shkuar shumë shpejt.

Në Komunën e Vushtrrisë tashmë janë numëruar rreth 38% të votave.

Kur janë procesuar 37 nga 98 kuti me vota, rezultatet nxjerrin të parin kandidatin e PDK-së, Ferid Idrizi.

FERIT IDRIZI (PDK) – 4.204 vota apo 36,26%

XHAFER TAHIRI (LDK) – 3.772 vota apo 32,53%

ARSIM REXHEPI (LVV) – 3.029 vota apo 26,12%

Related posts

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 920 raste të reja me Kovid-19

N E

Ambasadorja sllovene: Pres me padurim thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve

D V

Lista përfundimtare e votuesve për zgjedhjet lokale të 17 tetorit, 41 mijë e 12 qytetarë do të votojnë për herë të parë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More