Agjencia Zhurnal.mk.

Vullnet Murseli është kandidati i ASH – AAA për Tetovën

Shkup, 5 shtator – Kuvendi i degës së Aleancës për Shqiptarët në Tetovë, sonte zgjodhi Vullnet Murselin kandidat të koalicionit ASH-AAA për Komunën e Tetovës.

 

Kuvendarët votuan mes dy kandodatëve, Vjollcë Berisha dhe Vullnet Murseli, pas çka të dy kandidatët u zotuan se do të punojnë bashkë për të arritur fitore në zgjedhjet lokale.

Para zgjedhjes së kandidatit, kryetari i Aleancës për Shiptarët, Ziadin Sela tha se kuvendarët kanë zgjedhur mes më të mirëve dhe se pas këtij Kuvendi i pret beteja më e rëndësishme për fatin e këtij qyteti. “Ideja e fitores nuk është ideja e fitores të një emri të përvetshëm, por ideja e fitores së konceptit politik. Tetova e do ndryshimin dhe bashkë menqytetarët e Tetovës ne duhet ti themi stop talljes e nënqeshjes që na bëjnë këta që sa vite e qeverisin Komunën e Tetovës, duke na thënë se tani e kanë vendos ti thonë stop hajnisë”, tha Sela në fjalën e tij para kuvendarëve.

Aleanca për Shqiptarët, zgjedhjet në Tetovë i sheh si një betejë për t’ia rikthyer dinjitetin qytetit të dy universiteteve, qytetit të ndryshimeve të mëdha dhe qytetit më të goditur nga pushteti aktual LSDM-BDI. Që sot ne fillojmë përgaditjet për të jetësuar projektet për zhvillimin e Komunës së Tetovës, bashkë me komunat e tjera në të cilat Aleanca për Shqiptarët do të fitojë bindshëm në zgjedhjet e 17 Tetorit.

Ndryshimi i madh që filloi në Gostivar, Vrapçisht dhe Bogovinë do të vazhdojë me komunat e tjera dhe do të kulminojë me fitoren në pushtetin qëndror.

Related posts

Vuçiq: I ngopur nga lojërat e BE, “Ballkani i Hapur” është i rëndësishëm

Xh M

Gërkovska: Ligji për origjinën e pronave do të jap kontribut serioz në luftën kundër korrupsionit

Xh M

Votimi në Kërçovë, mërgimtari ka ardhur të votojë në vendlindje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More