Agjencia Zhurnal.mk.

Vritet Presidenti i Haititi

Presidenti i Haitit, Jovenel Moise, u vra në një sulm në shtëpinë e tij, bëri të ditur kryeministri i përkohshëm i këtij vendi. Claude Joseph tha se rezidenca e presidentit në Port-au-Princ u sulmua nga persona të paidentifikuar.

 

Zonja e Parë raportohet të jetë plagosur në sulm.Presidenti i vrarë është përballur me akuza për korrupsion dhe kundër tij janë zhvilluar dhe disa protesta nga opozita./klanmaqedoni

Related posts

Sytë nga qielli dhe Rusia, kriza globale e energjisë: Evropa në mëshirën e Putinit

Z H

Gruaja e parë indiane që ishte infektuar me coronavirus sërish rezulton pozitive për COVID-19

D V

NATO përgjysmon misionin e Rusisë në aleancë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More