Agjencia Zhurnal.mk.

Vritet me armë zjarri sulmuesi 22-vjeçar, reagon klubi francez

Klubi francez i Aubagne (National 2 ose liga e katërt), në zi për vdekjen e sulmuesit 22-vjeçar, Adeln Santana Mendy, i vrarë me armë zjarri natën mes të premtes dhe të shtunës në lagjen e 14-të të Marsejës.

Futbollisti i ri francez ishte formuar për një kohë të caktuar në qendrën stërvitore të Olympique Marseille, përpara se të kalonte në Angli, dhe më pas në Côte Bleue, Marignane-Gignac dhe Aubagne verën e kaluar. “Ai do të lërë një boshllëk të madh dhe do të mbetet përgjithmonë njëri prej nesh. Të gjitha mendimet dhe ngushëllimet tona shkojnë për familjen e tij”, reagoi Aubagne në rrjetet sociale./ SuperSport

Related posts

Chiesa zgjedhet lojtari më i mirë i Italisë për vitin 2021

Z.H

Reagimi i Shakhtarit pas pezullimit të Rusisë nga aktivitetet sportive: Nuk ka vend në sport për vendin që kërcënon botën me armët e veta bërthamore

D V

Konsiderohej favorit, por Dortmundi pëson në shtëpi nga Rangers

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More