Agjencia Zhurnal.mk.

Vrenezi: Përse në taekvondo ka 2 akreditime shtesë?

Pasi që ditë më parë, reagoi ashpër për mospershfirjen e tij në ekspeditën e MAqedonisë për Lojrat Olimpike në”Tokio 2020”, si trajner i përfaqësues së Maqedonisë në mundje, sot Lulzim Vrenezi pyet se si është e mundshme që në sportin e taekvondos të ketë 2 akreditime shtesë.

 

Sipas Vrenezit, Darko Kostovski është në detyrë të trajnerit të Dejan Georgievskit që ka normë olimpike, por nuk kupton se si kanë marë akreditime Borçe Kostovski dhe Filip Dodoevski.

Ndërkohë në sportin e mundjes, Mogamedxhi Nurov me normë olimpike ka vetëm trajnerin personal Mogamed Ibragimov, ndërsa Komiteti Olimpik nuk ka lejuar që edhe Lulzim Vrenezi të udhëtojë në “Tokio 2020”.

.

Related posts

De Bruyne: E ardhmja ime nuk është e lidhur me Guardiolan

D V

Kosova rikthehet në aksion: Takohet me Gjeorgjinë në kualifikimet e Kupës së Botës

D V

Mësohet numri i tifozëve që do të lejohen të futen nëpër stadiumet e klubeve nga Serie A

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More