Agjencia Zhurnal.mk.

Vrau vjehrrën me thikë një vit më parë, dënohet me 25 vite burg Miranda Markja

Gjykata e Dibrës dënoi me 25 vite burg, Miranda Markja, e cila në prill 2021, vrau vjehrrën e saj me thikë. Ngjarje ka ndodhur në fshatin Burim të Maqellarës.

 

Markja u gjet fajtore për kryerjen e veprës penale të “Vrasjes për shkak të marrëdhënieve familjare” të parashikuar nga neni 79/c të Kodit Penal dhe u dënua me 25 vjet burgim.

Sipas raportimeve në media për ngjarjen në fjalë, Miranda disa orë pas ekzekutimit të vjehrrës ka telefonuan bashkëshortit, duke e njoftuar për çfarë kishte ndodhur.

Djali i Nazmie Markjas, sapo ka marrë lajmin, është kthyer në shtëpi dhe e ka gjetur nënën të pajetë. Ndërkohë, në banesë ka gjetur gruan e tij, e cila as fliste as reagonte pas krimit.

Related posts

DASH publikon raportin mbi trafikun e qenieve njerëzore: Shqipëria e Kosova në nivelin e dytë

Xh M

Bajram Begaj zgjidhet President i ri i Shqipërisë, merr 78 vota

Xh M

Varianti ‘Omicron’ i COVID mbërrin në Europë, Rakacolli: S’ka vend për panik, vaksinimi e respektimi i masave, zgjidhja! Mjekja në Belgjikë: 1 rast i identifikuar, simptomat e lehta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More