Agjencia Zhurnal.mk.

Vrau 8 vjeçarin, Prokuroria kërkon arrest me burg për Klodian Çalamanin

Prokuroria e Fierit ka kërkuar masën e arrestit me burg për Klodian Çalamanin I cili kreu krimin mostruoz ndaj 8 vjeçarit.

 

Lajmi i rëndë u mësua gjatë ditës së djeshme ku u raportua se autori kishte rrëmbyer, më pas e kishte vrarë dhe groposur të miturin në Fier. Ngjarja e rëndë ngjalli shumë reagime në vend, duke filluar që nga qytetarët deri tek të gjithë zyrtarët publikë të cilët kërkuan dënimin më të rëndë për autorin.

Ditën e sotme iu dha lamtumira e fundit 8 vjeçarit të ndjerë dhe familjarët e tij kërkuan dënimin me vdekje për Klodian Çalamanin i cili raportohet të jetë dënuar edhe më parë për rrëmbim të miturish në vitin 2006 dhe më pas ishte lënë i lirë.

Related posts

Rinisin hetimet për Fatmir Mediun/ Gjykata e Lartë çon në SPAK dosjen ‘Gërdeci’

D V

Italia nuk i dha mbrojtjen e premtuar, vetëvritet shqiptarja që shkatërroi grupin e prostitucionit

D V

Tryezë e rrumbullakët shqiptaro-kineze për tregtimin e prodhimeve bujqësore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More