Agjencia Zhurnal.mk.

Vrasje në tentativë në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të vrasjes në Rahovec, ndërsa lidhur me rastin janë arrestuar dy të dyshuar.

 

Rasti ka ndodhur më 20 korrik, rreth orës 21:46.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull  kosovarë ku gjatë rrahjes njëri nga të dyshuarit ka shtënë me arme zjarri në ajër”, thuhet në raport.

Viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar në tretman mjekësor, nga të dyshuarit është konfiskuar një pistoletë me tetë fishekë.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje. 

Related posts

6.5 kg kokainë/ Detaje nga droga e sekuestruar, si u hap kontejneri në Durrës para se të kalonte në skaner

D V

Sekuestrohen substanca narkotike në Mitrovicë dhe në Ferizaj

D V

Arrestohen dy gostivaras, gjatë bastisje është gjetur drogë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More