Agjencia Zhurnal.mk.

Vrasja aksidentale në xhirimet e filmit “Rust”, Alec Baldwin flet për herë të parë

Alec Baldwin ka thyer heshtjen duke folur për herë të parë pas aksidentit fatal në xhirimet e filmit të tij ‘Rust’, i cili rezultoi me vrasjen aksidentale të kineastes Halyna Hutchins, nga aktori i famshëm.

 

‘Nuk jam i autorizuar të jap asnjë koment për ngjarjen pasi është në hetim e sipër’,- ka thënë aktori i njohur. Baldwin bëri thirrje për masa të reja në sheshxhirime, ku mos të ketë më armë të vërteta.

‘Halyna ishte shoqja ime, kur mbërrita në qytet për herë të parë kemi dalë për darkë bashkë. Sa aksidente me armë kanë ndodhur? Këto janë SHBA-të. Duhet një ligj i ri për armët në set, ndoshta plastike se di. Unë nuk jam ekspert por duhen masa mbrojtëse urgjente për të mbrojtur njerëzit gjatë xhirimeve’, tha më tej Baldwin shkruan revista People.

Related posts

Adrola dhe Xhesika ndjekin sërish njëra-tjetrën në rrjetet sociale

D V

Morena Taraku transformohet në personazhin e Chun-Li për festën e Halloween

D V

“Diçka e çmendur po vjen” – Loredana dhe Don Xhoni me një bashkëpunim?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More