Agjencia Zhurnal.mk.

Voziti 112 km/h në zonë 40 km/h, gjobitet nga policia 500 euro

Policia Rajonale e Komunikacionit në Ferizaj, ka njoftuar se i ka shqiptuar një shoferi gjobë 500 euro, pesë pikë negative dhe një (1) vit masë mbrojtëse, heqje e patentë shoferit, pasi i njëjti në zonën e kufizimit 40 km/h zhvilloi shpejtësi 112 km/h.

 

“Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, mbrëmë në ora 22:52 ka ndaluar shoferin i cili me automjetin e udhëtarëve shkaktoi kundërvajtje në komunikacion, tejkalim i shpejtësisë në rrugën ” Epopeja e Jezercit ’’ në Ferizaj, ku në zonën e kufizimit 40 km/h zhvilloi shpejtësi 112 km/h”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

“Në lidhje me këtë policia, ndaj shoferit me inicialet E.U (M/K) i moshës 19 vjeçar i shqiptoi një gjobë sipas ligjit të komunikacionit rrugor, 500 euro, 5 pikë negative dhe një (1) vit masë mbrojtëse ,heqje e patentë shoferit. Ai në tërësi e pranoi kundërvatjen e shkaktuar”.

Me këtë rast, Policia Rajonale e Ferizajt, apelon tek shoferët e automjeteve që të respektojnë shpejtësinë e kufizuar të lëvizjes.

Veprimet e tilla rrezikojnë direkt jetën tyre dhe pjesëmarrësve tjerë në komunikacion.

Policia fton qytetarët të bashkëpunojnë, për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406.

Të dhënat e juaja do të ruhen në konfidencialitet të plotë.

Related posts

Blerta Deliu: ZRrE duhet t’i kthejë tarifat e lira të energjisë elektrike

D V

Tahiri: Serbia gjithnjë ka qenë në kërkim të pretekstit për skenarë të ndarjes së veriut nga Kosova

Xh M

Vuçiq pret që autoritetet e Kosovës të provojnë “ta marrin” nënstacionin e Valaçit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More