Agjencia Zhurnal.mk.

Voton Uran Ismaili: Pres me padurim rezultatin

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili, ka hedhur votën e tij.

 

Ismaili pasi ka votuar ka kërkuar nga qytetarët që të dalin në votime.

“Falënderoj qytetarët që më ofruan mbështetje në rrugëtimin tonë të përbashkët,e pres me padurim rezultatin e garës në Prishtinë. Është datë më rëndësi, ftoj të gjithë të dalin në votime”, deklaroi ai para mediave.

Ismaili gjatë votimit ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij.

Qendrat e votimit janë hapur në ora 07:00, dhe qytetarët kanë të drejtë të votojnë deri në ora 19:00. 

Related posts

Haradinaj: Shtetësia shqiptare duhet t’iu takojë të gjithëve

D V

Grenell: Kam folur me Thaçin, Gjykata Speciale është shumë politike

D V

Pusetat e pasiguruara dhe dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para helmimit – “kishin pyetur se ku ndodhet Manastiri”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More