Agjencia Zhurnal.mk.

Voton edhe Memli Krasniqi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka hedhur votën e tij.

 

Krasniqi gjatë votimit ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij.

“Edhe sot në raundin e dytë të zgjedhjeve votuam në Prishtinë. Është obligimi të gjithëve pavarësisht se kush ka vazhdu garën që qytetarët të dalin në votime. Zgjedhjet lokale janë për qytetarët dhe jo për politikanët. Është ditë e bukur shpresoj që të jetë ditë e shkëlqyeshme edhe për demokracinë”, ka deklaruar Krasniqi para mediave.

Raundi i dytë i zgjedhjeve është duke u zhvilluar në 21 komuna të Kosovës.

Related posts

Gjykata Supreme kthen në rigjykim çështjen ndaj inspektorëve komunal, të dënuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare

D V

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shqiptuar 647 gjoba për shkelje të rregullave anti-Kovid

N E

Aksident trafiku në magjistralen Podujevë-Prishtinë, vetura përfundon jashtë rrugës

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More