Agjencia Zhurnal.mk.

Votohen në Kuvend me 63 vota “pro” ministrat e rinj

Shkup, 12 shkurt – Me 63 vota “pro” asnjë “kundër” dhe asnjë “abstenim”, Kuvendi zgjodhi Ilir Demirin si ministër të Shëndetësisë dhe Naim Bajramin ministër të Shoqërisë Informatike dhe Administratës. Pas votimit, dy ministrat e rinj bënë deklaratën solemne në Kuvend. Ministrat e rinj zëvendësuan ministrat në largim Azir Aliun dhe Fatmir Mexhitin pas përplasjeve të fundit në ASH.

Related posts

Ish-kryetari i komunës së Novo Sellës kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

Xh M

LSDM: VMRO me Siljanovskën ofrojnë kthim në izolim, larg BE-së

Xh M

“Karta Evropiane e Rinisë” në Maqedoninë e Veriut, një projekt joefikas me vonesa dhe kufizime në përdorim

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy