Agjencia Zhurnal.mk.

Votimi nga diaspora – numri i votave që morën kandidatët në Prishtinë, Prizren e Gjilan

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga diaspora për raundin e dytë të zgjedhjeve.

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar me publikimin e rezultateve.

Votat që kanë marrë kandidatët nëpër komuna:

Podujevë: Shpejtim Bulliqi ( LVV) 91 vota, Ekrem Hyseni (LDK) 11 vota;

Prishtinë: Arben Vitia (LVV) 122 vota, Përparim Rama ( LDK) 12 vota;

Prizren: Mytaher Haskuka (LVV) 68 vota, Shaqir Totaj (PDK) 53 vota;

Shtime: Qemajl Aliu (LVV) 42 vota, Naim Ismajli (PDK) 14 vota;

Viti: Arsim Ademi (LVV) 33 vota, Sokol Haliti (LDK) 24 vota;

Vushtrri: Xhafer Tahiri (LDK) 4 vota, Ferit Idrizi (PDK) 1 vota;

Malishevë: Ekrem Kastrati ( Nisma) 1 votë, Isni Kilaj (PDK) 56 vota;

Gjilan: Alban Hyseni (LVV) 148 vota, Lutfi Haziri (LDK) 65 vota;

Raundi i dytë i zgjedhjeve është mbajtur më 14 nëntor, ku KQZ kishte pranuar 1,571 pako të supozuara me fletëvotime nga diaspora. 

Related posts

1,100 raste të reja me kancer në Kosovë gjatë këtij viti

D V

Vdekja e dy fëmijëve nga zjarri në Gjakovë, Osmani ngushëllon familjen Sadrija

D V

Andin Hoti: Të pagjeturit të jenë kusht për marrëveshjen finale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More