Agjencia Zhurnal.mk.

Volkswagen zbulon Golf R të ri

Një vëllim i madh i hapësirës së bagazhit (nga 611 në 1,642 litra), hapja automatike e derës së pestë dhe hapësira më e madhe e këmbëve për pasagjerët e sediljeve të pasme, bëjnë që Golf i ri të jetë shumë më i dashur për adhuruesit e Volkswagen. 

 

Ajo që qëndron pas shkronjës R është e njëjtë si në rastin e Golfit standard të gjeneratës së tetë më të fuqishme, kështu që Golf R mundësohet nga motori i famshëm 2.0 me katër cilindra turbo benzinë ​​që në edicionin e tij të fundit ofron 320 kuaj/fuqi dhe 420 Nm çift rrotullues maksimal në të dy boshtet (4Motion), transmeton Telegrafi.

Me versionin më të gjatë dhe më praktik, ai fitoi pak më shumë peshë.

Golf R i ri shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë, e arrin për 4.9 sekonda.

Shpejtësia maksimale në këtë rast është 250 km/orë.

Fillimi i shitjeve është njoftuar për në mes të gushtit dhe çmimi bazë në Gjermani pritet të jetë pak më shumë se 50,000 euro. 

Related posts

Këto janë markat më të shitura të veturave sipas vendeve

D V

Vetura e çiftit italian që qëndroi pa lëvizur në një vend për 47 vite, bëhet “atraksion turistik”

D V

Volkswagen njoftoi rritjen e çmimit për veturat e saj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More