Agjencia Zhurnal.mk.

Volkswagen elektrik më i fuqishëm është në shitje – kushton rreth 50 mijë euro

Volkswagen ka njoftuar se ka filluar procesi i marrjes së porosive për performancën sportive të ID.4.

 

Ai është një version GTX. Ai mundësohet nga dy motorë elektrikë me një fuqi totale prej 299 kuaj fuqi.

ID.4 tani fuqi në të gjitha rrotat, kështu që shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin për 6,2 sekonda.

Shpejtësia maksimale është rritur në 180 km / orë.

Bateria 77 kWh peshon 486 kg dhe siguron një distancë prej 480 km për WLTP.

Lajmi i mirë është pajtueshmëria me karikuesit deri në 125 kW, që do të thotë gjysmë ore karikim bënë një distancë prej 300 km.

Versioni GTX është gjithashtu më i pasur, dhe kësaj here do të veçojmë një ekran më të madh infotainment 12 inç dhe një ekran head-up me funksion AR.

Related posts

Lamborghini Aventador SV me ngjyrë vjollcë në nderim të modelit legjendar Diablo

D V

Ky motoçiklist tentoi të parakalonte një makinë me shpejtësi 160 km/h – kishte shumë fat që është gjallë!

D V

Ford Mustang Hurst Edition i rrallë është një nga pesë kopjet e vetme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More