Agjencia Zhurnal.mk.

Volkswagen Atlas Cross Sport GT me mbi 300 kuaj/fuqi

Volkswagen ka prezantuar një version ekstrem të modelit të tij SUV për tregun amerikan.

 

VW Atlas Cross Sport debutoi në vitin 2019 si një version sportiv i këtij SUV të rezervuar për klientët në Amerikë.

Dy vjet më vonë, u prezantua versioni GT me një motor të fuqishëm me 4 cilindra me benzinë.

Është një 2.0 TSI me 304 kuaj fuqi (224 kW). Kujtojmë, deri më tani më i fuqishmi Atlas Cross Sport kishte një VR6 3.6 litërsh me 280 kuaj fuqi (206 kW).

Motori është i bashkuar me një transmetim me 7 shpejtësi DSG, dhe fuqia dërgohet në të katër rrotat përmes sistemit 4Motion.

Volkswagen nuk dha më shumë detaje dhe prodhuesi gjerman pritet t’ua ofrojë këtë veturë klientëve në Shtetet e Bashkuara.

Related posts

Pavarësisht që u prodhua në vitin 1965, Toyota Coupe 2000GT pritet të shitet për afro një milion dollarë

D V

“Supermbushësi” i parë i Tesla-s së shpejti do të jetë i mbyllur për publikun

D V

Audi A8 e re vjen në dhjetor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More