Agjencia Zhurnal.mk.

Vodhi një trotinet elektrik, arrestohet i dyshuari në Pejë

Policia  ka arrestuar njё person tё dyshuar nё Pejё, ku edhe e ka konfiskuar edhe trotinetin elektrik tё vjedhur.

“Me datё 14.08.2022, nё vazhdën e hetimeve nga hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, ёshtё arrestuar i dyshuari i tretё i rastit “vjedhje e rёndё”, gjithashtu ёshtё sekuestruar edhe njё trotinet, tё cilin pas proceduarve ligjore do t’i kthehet pronarit legjitim” thuhet nё njoftimin e policisё.

Mes tjerash, policia ka apeluar tek tё gjithë qytetarët qё pas çdo blerje tё sendeve me vlerë, t’i regjistrojnë numrat serik tё tyre, pasi qё edhe ne e kemi mё tё lehtë ti identifikojmë ato nëse humbin apo vjedhen.

Related posts

Rohde: Çdo veprim i dhunshëm ndaj KFOR-it dhe gazetarëve është absolutisht i papranueshëm

Xh M

Momenti kur serbët gjuajnë me molotov KFOR-in, digjet edhe një veturë e policisë

Xh M

Trupat e KFOR-it të plagosur në veri, 11 janë italian, tre prej tyre në gjendje të rëndë

Xh M