Agjencia Zhurnal.mk.

VMRO: Nuk mbështesim ndryshimet kushtetuese, plani i treshes LSDM-BDI-Gruevski ra

Shkup, 24 shtator – Nga VMRO-ja opozitare thonë se përfundimisht nuk do të mbështesin ndryshimet kushtetuese, ku sipas tyre, janë nën diktatin bullgar dhe të planifikuara nga plani i treshes, Gruevski, LSDM dhe BDI.

“Boshti BDI, LSD dhe Gruevski nuk ia dolën as planit të fundit, i cili me kohë u pengua dhe u ndalua, ku bëhej tregti me amnisti, me çka u mbrojtën interesat kombëtare të Republikës së Maqedonisë. Për të mos humbur kohën e qytetarëve dhe shtetit duhen zgjedhje të shpejta, ku populli të shprehë mendimin e tij për këtë çështje, kjo është e vetmja mënyrë e përgjegjshme dhe konsekuente”, thonë nga VMRO.

Related posts

Rasti i Vanja Gjorçevskas, opinioni i tronditur, bëjnë apel për dënim maksimal

Xh M

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Xh M

Caktohet masa e paraburgimit për të dyshuarin kryesor për vrasje që ndodhet në arrati

Xh M