Agjencia Zhurnal.mk.

VMRO me akuza ndaj Boshkovskit: Askush nuk e di çfarë punon por merr 50 mijë denarë në muaj

Shkup, 20 Nëntor – Një nga shembujt më karakteristikë të parazitimit në kurrizin e qytetarëve është Lube Boshkoski, i cili merr 50 mijë denarë për çdo muaj dhe askush nuk e di se çfarë bën dhe çfarë kontribuon në ato para, akuzoi VMRO-DPMNE-në opozitare, duke vazhduar listën e zyrtarëve si pjesë e aferës Parazitët”.

 

Afera “Parazitët” çdo ditë të re tregon një mospëlqim të ri të autoriteteve të LSDM-së dhe BDI-së në kohë krize.

Ndërkohë që i kërkojnë popullit të shtrëngojnë rripin, të bëjnë dush me ujë më të freskët, të gatuajnë në tenxhere të vogla, ata nuk kanë asnjë farë mëdyshje të shkurtojnë tarifat dhe rrogat përrallore të zyrtarëve që emërojnë.

I tillë është rasti i Lube Boshkoskit, i cili për mandatin e tij merr 50 mijë euro dhe askush nuk e di se çfarë bën dhe çfarë kontribuon në ato para.

Një shembull tjetër i pagës së paarsyeshme është Migjen Selmani, anëtar i Bordit të Drejtorëve dhe drejtor në M-NAV, i cili merr 3 mijë euro në muaj ose 144 mijë euro në mandat”, tha VMRO-DPMNE.

Related posts

Presidenti i Maqedonisë së Veriut pritet me ceremoni shtetërore në Prishtinë

D V

Nënpresidentja bullgare, Jotova: Në Shkup nuk respektohet marrëveshja

Xh M

Propozim-ligji për shtetësi shkon në Kuvend me flamur evropian

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More