Agjencia Zhurnal.mk.

VMRO-DPMNE shpreh ngushëllime për familjet e viktimave të zjarrit në Tetovë

Shkup, 9 shtator – VMRO-DPMNE shpreh keqardhje të madhe lidhur me tragjedinë e madhe dhe humbjen e jetëve të bashkëqytetarëve tanë gjatë zjarrit në spitalin modular në Tetovë

 

Ne shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjet e atyre që vdiqën në tragjedinë e tmerrshme dhe urimet e sinqerta për shërimin e shpejtë të të gjithë të plagosurve në katastrofën e tmerrshme të mbrëmshme.

Në të njëjtën kohë, ne duam të theksojmë se është e rëndësishme që institucionet të hetojnë plotësisht kauzën dhe të përcaktojnë përgjegjësinë, e cila nuk duhet humbur.

Duke kuptuar plotësisht revoltën e qytetarëve dhe njerëzve të Tetovës, i bëjmë apel ministrit Venko Filipçe dhe kryeministrit Zoran Zaev në këto momente të vështira që të mos fshihen nga publiku dhe të dalin me të dhëna dhe vlerësime të sakta të situatës. 12 orë pas aksidentit, indikacionet fillestare nuk dihen, as numri i viktimave. Mungesa e një sistemi është befasuese.

Qendra e Komunikimit e VMRO-DPMNE-së

Related posts

Kovaçevski vendosi lule para pllakës përkujtimore të Shenjtorëve Cirili dhe Metodi në bazilikën “Shën Maria” në Romë

Xh M

Në Krivollak fillon stërvitja më e madhe ushtarake në vend “Përgjigje e shpejtë 22”

Xh M

Osmani në kufirin Poloni-Ukrainë: Duhet të bëjmë më shumë për ta ndalur këtë çmenduri

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More