Agjencia Zhurnal.mk.

VMRO-DPMNE: Pushteti vjedhë rrymë për prodhimin e kriptovalutave

Në komunikatën e sotme të VMRO-DPMNE-së, është gjendur edhe skandali më i fundit që ndodhi në drejtorinë e Hekurudhave, ku 2 persona u arrestuan përshkak se u kapën duke punuar me kriptovaluta, dhe atë në zyrat e drejtorisë, informon Zhurnal.

 

Siç shprehen nga partia opozitare maqedonase, Qeveria e Zoran Zaev nuk di asgjë tjetër përpos të vjedhë, ose të meret me korrupsion dhe krim.

“Tani pushteti vjedhë rrymë për kriptovaluta. Pushteti vjedhë rrymë, i bën milionat, ndërsa popullata paguan miliona që të ketë çfarë të vjedhë pushteti. Disa herë kanë blerë rrymë të shtrenjtë. Tani është lidhur marrëveshje e re për blerjen e rrymës për 10 ditë në vlerë prej mbi 12 milion euro.

Më parë 11 milion euro u harxhuan për rrymë, ndërsa 15 milion të cilat i paguam ndaj rrjetit evropian energjetik. Prej këtu arrihet te një shumë prej mbi 38 milion euro”, akuzojnë nga VMRO-DPMNE.

Për këtë, VMRO-DPMNE akuzon se nuk ka mjaftueshëm rrymë për qytetarët sepse nuk ka menaxhment të aftë për ta menaxhuar situatën, si dhe vidhet rrymë për prodhimin e bitcoinëve.

“Pushteti është i orientuar vetëm për vjedhje, ndërsa qytetarët mezi mbijetojnë. Dalja nga kjo situatë është vetëm të ketë zgjedhje të parakohshme”, thonë nga VMRO-DPMNE.//Zhurnal.mk

Related posts

Shahpaska në Takim ministror të BE-së në Bërdo afër Kranj: Maqedonia e Veriut është vendi I pare në rajon që e zhvilloi Garancinë rinore

D V

Koment / Turpi i partive politike shqiptare, nga Reçica deri në Kumanovë! U bënë JESHIL, ME KA KREJT !

Redaksia

Konferencë shtypi e KSHZ-së (drejtpërdrejtë)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More