Agjencia Zhurnal.mk.

VMRO-DPMNE: Filipçe sot ishte zëdhënës i LSDM-së, jo ministër i Shëndetësisë

Shkup, 20 gusht – Venko Filipçe në intervistën e sotme doli si zëdhënës i Zoran Zaevit dhe LSDM-së, në vend se ministër për të cilën paguhet nga qytetarët.

Filipçe në vend të zbatojë masa efikase dhe të mbrojë qytetarët nga koronavirusi, ai ka folur për kandidatët për kryetar komunash nga LSDM.

Aq është përgjegjësia e Filipçes. Ai vetëm zbaton masa fashizoide, i ndan qytetarët dhe rrit listën e viktimave që kanë emër dhe mbiemër. Mu për këtë Filipçe do të përgjigjet para gjyqit të qytetarëve të Maqedonisë.

VMRO-DPMNE ende mbetet në qëndrimin për vaksinim masiv dhe masa efikase, por VMRO-DPMNE asnjëherë nuk do të mbështet masa fashizoide, provizionet kriminale të të paaftit Filipçe.

Më 17 tetor fillon fundi i funksionarëve të tipit të Filipçes.

Related posts

143 qytetar vuajnë burgun për shkak të Covid-19

Xh M

MPJ: Asnjë shtetas i Maqedonisë nuk është i rrezikuar në Kazakistan

D V

Analizë/ Kujt i konvenojnë më tepër zgjedhjet e parakohshme parlamentare?

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More