Agjencia Zhurnal.mk.

VMRO-DPMNE: Agjërim të lehtë, qytetarët ditët e Ramazanit t’i kalojnë me familjet e tyre në paqe dhe rehati

Shkup, 2 prill – Nga VMRO-DPMNE mëngjesin e sotëm me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit kanë uruar besimtarët myslimanë në RMV. Në kumtesë nga parti urojnë që besimtarët të kenë agjërim të lehtë dhe përmbushje shpirtërore.

 

“VMRO-DPMNE u uron të gjithë anëtarëve të Rijasetit, myftinjve, imamëve dhe të gjithë qytetarëve të fesë islame të Republikës së Maqedonisë agjërim të lehtë dhe të bekuar, urojmë që ditët e këtij muaji të shenjtë të Ramazanit t’i kalojnë me familjet e tyre në paqe dhe rehati. VMRO-DPMNE ju uron përmbushje shpirtërore, lumturi, gëzim dhe shëndet gjatë agjërim të mbarë Ramazanit”, thuhet mes tjerash në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Related posts

Ushqim, karburant dhe energjensë ka mjaftueshëm, inspektorët janë duke verifikuar nëse ka keqpërdorime nga tregtarët

D V

Qeveria bullgare kritikon vendimin e Holandës për zonën Shengen

Xh M

Kovaçevski: Deputetët e LSDM të votojnë sipas bindjes së tyre

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More