Agjencia Zhurnal.mk.

Vjollca Haxhiu rrëfen aksidentin e rëndë që pësoi në Tiranë: Kam të thyer një brinjë

Këngëtarja e mirënjohur, Vjollca Haxhiu mbetet aktive në muzikë me projekte të ndryshme.

Por, krahas kësaj ajo shpesh herë në intervista të ndryshme sjell edhe rrëfime nga jeta personale dhe një të tillë e ka bërë edhe së fundmi.

E ftuar në Prive, Haxhiu ka treguar për një momente të vështirë që ka kaluar në jetë, e nga i cili ende po rikuperohet.

Artistja e njohur e muzikë popullore ka treguar se pak kohë më parë ka pësuar një aksident trafiku në Tiranë, i cili e la me lëndime.

“Unë jam një shofere e mirë, faleminderit Zotit nuk kam patur aksidente me makinë, por më ndodhi sa isha në këmbë, isha në Tiranë tre ditë para xhirimeve, unë isha e koncentruar në projektin, dhe isha duke ecur rrugëve në vija të bardha, makinat ishin ndalur ndërsa vjen një motoçikleta dhe direkt e në mua, unë kam shpëtuar por ka mundur të jetë më e tmerrshme, mu ka thyer një brinjë dhe këmbën e kam pak të lënduar, më duhet të qëndroj në regjim shtrati, shoferit ia fala, për momentin e kam një brinjë të thyer por me kohë rikuperohet vetë. Jam e lumtur që ka kaluar ky moment, projektin e finalizova përkundër aksidentit”, është shprehur këngëtarja.

Vjollca tha se në momentin e aksidentit ishte e shoqëruar nga bashkëshortja e Sabri Fejzullahut, Nera, e cila nuk ishte e përfshirë në aksident, por e përjetoj rëndë gjithë ngjarjen.

Ndërkoha, sa i përket muzikës ajo tha se është në përgatit të disa projekteve që pritet të publikohen shumë shpejt. 

Related posts

Sot pritet përzgjedhja finale për “Oscars 2022” – “Zgjoi” në listën e ngushtë të filmave të nominuar

D V

A do të luajë Rita Ora në ndonjë film të të dashurit të saj, Taika Waititi?

D V

Bruno Shemsho habit me deklaratën: Tea Trifoni dhelpër dinake

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More