Agjencia Zhurnal.mk.

Vjen oferta përfundimtare e Real Madridit te PSG për Kylian Mbappe: 170 + 10 milionë euro

Real Madrid ka bërë një ofertë të re këtë pasdite për Kylian Mbapé: 170 milionë euro plus 10 milionë euro të tjera si bonuse.

El Chiringuito dhe MARCA janë mediumet spanjolle që e konfirmojë këtë gjë, duke shkruar se kjo do të jetë oferta e fundit e mbretërve.

Në këtë mënyrë, Florentino Pérez ka lëvizur dhe tani pret përgjigjen nga PSG, që e quajtën ofertën e parë prej 160 milionë eurosh për Mbapén “të pamjaftueshme”.

Me këtë gjest, Real Madridi synon të arrijë shifrën e 180 milionë eurove që Leonardo pretendoi si më të paktën, pasi kjo ishte shuma që PSG i pagoi Monacos.

Tani mbetet për të parë përgjigjen e PSG -së , duke marrë parasysh se çmimi që ata kanë vendosur për Mbappe është rreth 220 milionë euro, 40 milionë më pak se sa Real Madridi është i gatshëm të ofrojë.

Kanë mbetur edhe pesë ditë deri në mbylljen e tregut dhe gjithçka mund të ndodhë.

Tani për tani, Madridi mbillet te 170 + 10 milionë euro dhe do të jetë e nevojshme të shihet nëse PSG e pranon këtë shumë. 

Related posts

Fabian Ruiz thotë se është i lumtur që lidhet me klubet si Barcelona dhe Real Madrid

D V

Real Madridi në ndjekje të mesfushorit Bruno Guimaraes

D V

Barca dhe Atletiko në negociata të avancuara për shkëmbim senzacional

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More