Agjencia Zhurnal.mk.

Vitia shpall kandidaturën për kryetar të Qendrës së LV-së në Prishtinë

Arben Vitia ka shpallur kandidaturën për kryetar të Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë.

 

Ish-ministri i Shëndetësisë, i cili humbi garën për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet lokale të vitit të kaluar kundrejt Përparim Ramës, do të garojë edhe për një mandat tjetër në krye të LVV-së në Prishtinë.

Lajmin e ka bërë të ditur Lëvizja Vetëvendosje pas tubimit partiak në Prishtinë të martën.

Në njoftimin e LVV-së pas tubimit në të cilin Albin Kurti shpallu kandidaturën për kryetar të Lëvizjes, partia njoftoi se Arben Vitia ka shpallur kandidaturën për kryetar të qendrës në kryeqytet.

Related posts

Lushtaku flet nga Stacioni i Policisë: Telashja ka ndodhë, s’kemi përdorë armë ne, polici plagosi policin

Xh M

Kurti takon ambasadorët e vendeve të QUINT-it: Kosova e angazhuar për dialog parimor dhe të balancuar me Serbinë

D V

Parlamenti Europian voton sot raportin për Kosovën, përmendet edhe liberalizimi i vizave

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More