Agjencia Zhurnal.mk.

Vitia fton qytetarët të dalin masivisht: Të japim shembull të demokracisë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, ka votuar në Shkollën e Mesme të Mjekësisë “Ali Sokoli” në Prishtinë.

Vitia i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, u bëri thirrje qytetarëve të dalin dhe të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar.

 “Sapo e shfrytëzova të drejtën e votës në shkollën “Ali Sokoli”. Është ditë thelbësor për shtetin tonë. Sot vendoset fati i kryeqyteti tonë ndaj secili duhet të marrë pjesë në votim. Bëjnë ftesë të gjithë masivisht të dalin në këto zgjedhje dhe të japim shembull të demokracisë”.

Related posts

Dodik: Kurti po kërkon alibi për mospërmbushjen e obligimeve ndërkombëtare

Xh M

Von Cramon: Qeveria Kurti nuk e ka prioritet dialogun

D V

Ku ka ngecur dekretimi i Kryeprokurorit të Shtetit?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More