Agjencia Zhurnal.mk.

Visoka shumë i kënaqur me skuadrën e tij, ka një premtim të madh për stinorin e ri!

Skuadra nga Dobroja e ka mposhtur Vitinë me rezultat të thellë 4-0, në kuadër të 1/16 së Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta Olle.

Për këtë ftore, por edhe për ecurinë e mirë në kampionat, ka reaguar kryetrajneri i kuqezinjve, Megzon Visoka.

Visoka përmes një postimi në rrjete sociale është shprehur i kënaqur me rezultat e arritura, duke premtuar se Arbëria stinorin e ri do të jetë shumë e fuqishme.


Postimi i plotë i Visokës: 

Pas nje fillimi jo te mire dhe jo ashtu si e meritonim si ne aspektin individual ashtu edhe ate kolektiv , une dhe FC Arberia e mbyllim kete gjysme stinori ne menyre shume te mire, me fitore bindese dhe performance superiore ne ndeshjen per Kupen e Kosoves , Arberia – Vitia 4-0.

Pergezoje bashkepunetoret e mi te ngushte dhe te gjithe futbollistet per rezultatet e arritura deri tani sepse ata jane me meritoret qe FC Arberia po lufton fuqishem per rikthim ne eliten e futbollit tone.

Tifozeve te FC Arberia dhe futbolldashesve Lipjanas ju premtojme se FC Arberia ne stinorin e ri do te jete shume e fuqishme dhe do te ndjeke me vendosmeri arritjen e objektivave te caktuara.

#ForcaARBERIA 
…..behet edhe me mire.


Arbëria pas 14 javësh në Ligën e Parë, pozicionohet në vendin e tretë të Grupit B, me 23 pikë.

/Gazeta Olle/

Related posts

Shekerinska: Ndërtuam një vend me të gjitha atributet e cila u bë anëtare e NATO-s

Z.H

EDITORIAL: Rruga drejt BE-së – të mësojmë nga dështimet, mos t’i përsëritim gabimet

Z.H

Ali Ahmeti: 20 vjet jam mësuar me pakënaqësi të tilla ne BDI, por kemi dalë çdo herë edhe më të fortë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More