Agjencia Zhurnal.mk.

Visar Kastrati dhe Fatmir Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet e Kampionatit Evropian U17

 

Në turneun hapës që mbahet në Riga të Letonisë nga 22-29 shtator në grupin 2 marrin pjesë: Letonia, Republika Çeke, Lituania dhe Suedia.

UEFA ka caktuar gjyqtarët nga Kosova që të drejtojnë këto takime, ku gjyqtari kryesor Visar Kastrati dhe asistenti Fatmir Sekiraqa janë caktuar në ndeshjen Letoni – Republika Çeke, ku do të ndihmohen nga asistenti tjetër Vedran Ðurak dhe gjyqtar i katërt Igor Pajac nga Kroacia.

Ndërsa në ndeshjen tjetër Lituani – Letoni, ata do të ndihmohen nga asistenti Erik Arevshatyan dhe gjyqtari i katërt Henrik Nalbandyan nga Armenia.

Po ashtu, në ndeshjen Suedi – Letoni gjyqtarët kosovarë do të asistojnë për gjyqtarët kroat në rolin e gjyqtarit të katërt dhe të asistentit.

/Gazeta Olle/

Related posts

Kasami pranon ftesën e Ramës, por jo në një tavolinë me Ahmetin

Xh M

Gjuha maqedonase në Kornizën negociuese pa shpjegime shtesë, konferenca e parë ndërqeveritare pas përfshirjes së bullgarëve në Kushtetutë propozon Parisi

Xh M

Nearly 12,000 vaccine doses issued in one day

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More