Agjencia Zhurnal.mk.

Visar Ganiu: Rrugën Dizhon 13 e asfaltuam në sipërfaqe prej 1500m2

Shkup, 23 tetor – Punët e mira në Çair s’kan fund. Sot po ju sjellim pamje nga Dizhon 13, ku ekipet tona të punës kanë asfaltuar këtë rrugë me të gjitha krahët e saj në sipërfaqe prej 1500 metra katrorë.

 

Edhe personalisht sot vizitova këtë rrugë dhe nga afër inspektova punimet që janë realizuar. Gjatë bashkëbisedimit, banorët lokalë shprehën kënaqësinë dhe falënderimin e tyre për rregullimin e infrastrukturës rrugore në këtë pjesë të Dizhonit nga Komuna e Çairit.

Ndryshe, Komuna e Çairit për vetëm katër vite ka asfaltuar mbi 67.000 metra katrorë rrugë nëpër të gjitha lagjet e saj.

Related posts

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

Osmani zhvilloi takim pune me ekipin e prokurorëve nga Bullgaria, ja çka u konstatua

D V

Deputetja Blerta Deliu e quan “terrorist” pjesëtarin e Grupit të Kumanovës, reagon Demë Shehu (Video)

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More