Agjencia Zhurnal.mk.

Visar Ganiu: Në Seravë filloi zëvendësimi dhe modernizimi i gypave të vjetër të ujësjellësit me gypa të ri

Shkup, 22 tetor – Kryetari aktual njëherësh edhe kandidat për edhe një mandat në Komunën e Çairit, nga BDI-ja, Visar Ganiu, në facebook profilin e tij jep një lajm shumë të bukur për gjithë banorët e krahut të rrugës Seravë.

 

Sipas tij, ekipet e punës sot filluan aktivitetet për modernizimin e rrjetit të ujësjellësit në këtë pjesë të komunës së tyre.

“Në gjatësi prej 120 metrash në krahun e rrugës Seravë filloi zëvendësimi dhe modernizimi i gypave të vjetër të ujësjellësit me gypa të ri të llojit f80.

Mirëqenia e banorëve të Komunës së Çairit gjithmonë ka qenë dhe mbetet prioriteti ynë kryesor, andaj edhe të gjitha këto aktivitete që po i ndërmarrim për rregullimin e infrastrukturës rrugore e nëntokësore janë në këtë drejtim.”, bënë të ditur Visar Ganiu

Një lajm shumë i bukur për gjithë banorët e krahut të rrugës Seravë. Ekipet e punës sot filluan aktivitetet për…

Posted by Visar Ganiu on Friday, October 22, 2021

Related posts

Ambasada gjermane në Shkup: Në tre muajt e ardhshëm nuk do të ketë listë të hapur për termine

D V

Analizë: Të rinjtë të pa interesuar për t’u martuar, ulet dhe numri i shkurorëzimeve

Z H

Pendarovski: Fakulteti juridik duhet t’i adresojë çështjet më të rëndësishme të kohës moderne

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More