Agjencia Zhurnal.mk.

Viola Davis, Lupita Nyong’o dhe më shumë kujtojnë Chadwick Boseman një vit pas vdekjes së tij

Në një vjetorin e vdekjes së Chadwick Boseman, disa nga miqtë, bashkëpunëtorët dhe admiruesit e tij dolën në mediat sociale për ta nderuar atë dhe punën e tij.

 

Boseman, i famshëm për interpretimin e rolit titullar në “Pantherin e Zi” të Marvel ndër shumë filma të tjerë, vdiq nga kanceri i zorrës së trashë në moshën 43 vjeç më 28 gusht 2020, shkruan Daily Mail.

Vdekja e tij erdhi si një tronditje për pothuajse të gjithë – ai ishte diagnostikuar në vitin 2016, por e mbajti sëmundjen private dhe vazhdoi të punonte.

Lupita Nyong’o, e cila luajti Nakia përballë Boseman në “Black Panther”, reflektoi mbi praninë e heshtur të Boseman, si dhe të qeshurën e tij, duke ndarë një fotografi të të dyve në Twitter.

“Nuk e dija se mund të më mungonte si e qeshura ashtu edhe heshtja e tij,” shkroi Nyong’o. “Unë po. Po… Një vit pas vdekjes së tij, kujtimi i Chadwick Boseman mbetet i gjallë në mua ”.

Jane Lynch shtoi postimin e Nyong’o, duke thënë se vdekja e papritur e Boseman ende “trondit mendjen”. Michael B. Jordan, një tjetër bashkë-yll i “Pantherit të Zi”, tha se e din se Boseman është “akoma me ne”.

Viola Davis luajti Ma Rainey në “Ma Rainey’s Black Bottom”, i cili ishte filmi i fundit i Boseman. Davis ndau një fotografi nga filmi në Instagram, duke shkruar: “Këtë vit vitin e kaluar ju u larguat nga kjo tokë dhe ne. Njeri që të mungon!!!”.

Related posts

Brad Pitt: Është rraskapitëse të ndjekësh trendët! Ndërsa plakeni, rehatia është më e rëndësishme!

D V

Arilena Ara dhe Dafina Zeqiri së shpejti vijnë me “Thirr Policinë”

D V

Ndjekësit kritikojnë ashpër Ledina Çelon për pozat me bikini: S’ka turp 50 vjeçe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More