Agjencia Zhurnal.mk.

VIDEO/ Shilegov ia dhuroi Ramës fanellën e Juventusit

Shkup, 28 korrik – Tashmë të gjithë e dinë se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është tifoz i flaktë i ekipit italian, Juventusit.

Se i pëlqen ky ekip, Rama nuk e fsheh as në publik. Shpesh herë shihet i veshur me logon e Juventusit.

Kjo u bë shkas, që sot në Shkup të fitojë si dhuratë fanellën e këtij ekipi.

Ishte i pari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov që u kujdes për këtë, raporton TV21.

Dhurata shkëmbyen edhe të pranishmit tjerë në takimin joformal mes Ramës. kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ky takim erdhi një ditë para Mini Shengenit që do të mbahet nesër në Shkup.

Related posts

Filloi votimi për zgjedhjet lokale, votojnë të sëmurët, të pafuqishmit, personat me Kovid-19, të burgosurit

D V

Sela: Hapja e negociatave dhe anëtarësimi në BE janë me rëndësi jetike për Maqedoninë e Veriut

Z.H

Tahir Batatina vlerëson sulmuesin e tij: Valmir Veliu është babgjyshi i futbollit kosovar

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More