Agjencia Zhurnal.mk.

VIDEO/ Rama uron 29 nëntorin me Rrugën e Arbrit: Gëzuar!

Kryeministri Edi Rama, ka postuar një video segmentit të përfunduar të Rrugës së Arbrit dhe në këtë formë, i uron shqiptarëve gëzuar 29 nëntorin, festën e Çlirimit të Shqipërisë.

 

“MIRËMËNGJES
GËZUAR 29 NËNTORIN , shkroi Rama.

MIRËMËNGJES 😊GËZUAR 29 NËNTORIN🇦🇱

Posted by Edi Rama on Sunday, November 28, 2021

Kujtojmë se disa javë më parë, kryeministri tregoi se më 29 nëntor do të hapet Rruga e Arbrit dhe do të jetë e aksesueshme për të gjithë. Ndërsa ministrja Belinda Balluku deklaroi të shtunën, se rruga do të hapet në mënyrë të pjesshme, ndërsa shtoi se vepra e plotë pritet të përfundojë në pranverë.

Related posts

Rama publikon fotot nga Bubqi: 122 familje që humbën gjithçka nga tërmeti rikthehen nesër

D V

Protesta e Berishës, Zef Brozi thirrje demokratëve: Mos u bëni mish për top të Saliut

D V

Vuçiq nesër në Tiranë, Berisha me protestë kundër “Ballkanit të Hapur”

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More