Agjencia Zhurnal.mk.

VIDEO pas arrestimit, njeriu më i rëndësishëm i drogës në Kolumbi i “mbërthyer” nga policët

Kjo është videoja kur bosi më i kërkuar i drogës në Kolumbi dhe kreu i bandës më të madhe kriminale të vendit Dairo Antonio Úsuga, i njohur ndryshe si Otoniel është mbërthyer nga policët pasi është arrestuar.

 

“Otoniel” u kap në provincën rurale Antioquia në veriperëndim të Kolumbisë, afër kufirit me Panamanë. Operacioni përfshinte 500 ushtarë të mbështetur nga 22 helikopterë. Një polic u vra. “Otoniel” kishte përdorur një rrjet shtëpish të sigurta rurale për të lëvizur dhe për t’iu shmangur autoriteteve dhe nuk përdorte telefon, përkundrazi u mbështet te korrierët për komunikim.

Por vendndodhja e tij në kohën e kapjes së tij u identifikua dy javë më parë, tha gazeta “El Tiempo”. Shefi i policisë Jorge Vargas tha se lëvizjet e tij u gjurmuan nga më shumë se 50 ekspertë të inteligjencës duke përdorur imazhe satelitore.

Sipas mediave të huaja ai u kap pas një operacioni të përbashkët nga ushtria, forcat ajrore dhe policia.

Related posts

Alpinisti i humbur në malin amerikan injoroi telefonatat nga ekipi i shpëtimit, pasi ai nuk e njohu numrin

D V

Britania e Madhe vazhdon përpjekjet e evakuimit në aeroportin e Kabulit

D V

Fauci: Nuk do të ishte e çuditshme që vaksinimi i fëmijëve kundër Kovid të bëhet i detyrueshëm

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More