Agjencia Zhurnal.mk.

Video-loja Halo Infinite arrin në muajin dhjetor

Loja e re e Microsoft Halo Infinite do të dalë në treg në dhjetor.

 

Është një lojë e re në ekskluzivitetin e njohur dhe afatgjatë të Microsoft, e cila do të jetë në dispozicion për lojtarët nga 8 dhjetori. Kompania konfirmoi zyrtarisht këtë datë në hapjen e Gamescom dhe gjithashtu lëshoi një rimorkio të re.

Microsoft fillimisht planifikoi të niste Halo Infinite së bashku me tastierët Xbox Series X dhe S në muajin nëntor të vitit 2020, por loja u shty për vjeshtën e këtij viti për shkak të sfidave të zhvillimit që u shfaqën gjatë pandemisë coronavirus.

Zhvillimi me sa duket hasi në vështirësi dhe Microsoft punësoi veteranin e Bungi Josep State për të udhëhequr projektin gati një vit më parë. Konfirmimi i datës së fillimit të shitjes erdhi jo pak ditë pasi kompania 343 Industries zbuloi se Halo Infinite nuk do të kishte fillimisht modalitete të bashkëpunimit të fushatës dhe Forge.

Mundësia për të luajtur së bashku me miqtë pritet tre muaj më vonë. Mënyrat individuale të fushatës dhe multiplayer do të jenë në dispozicion të lojtarëve që nga fillimi.

Modaliteti Forge lejon lojtarët të modifikojnë dhe ndajnë hartat, të cilat mund të priten gjashtë muaj pasi loja të dalë në treg.

Siç ishte njoftuar më parë, Microsoft ka përgatitur një version të veçantë të tastierës Xbox Series X të krijuar mbi temën e lojës Halo, si dhe një kontrollues special Xbox Elite.

Related posts

Apple nuk do të prodhojë më një iPhone me 64 GB memorie

D V

Prodhuesi i iPhone në Tajvan, Pegatron, pezullon operimet në dy fabrika në Kinë

D V

Biçikletat elektronike Harley-Davidson do të vijnë këtë vit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More