Agjencia Zhurnal.mk.

Victor Osimhen ‘u mbyll në hotel për tre ditë’ për të bllokuar transferimin te gjiganti evropian

Napoli do të jetë i dëshpëruar për të mbajtur Victor Osimhen këtë verë pasi bëri përpjekje të jashtëzakonshme për të nënshkruar me sulmuesin.

Sulmuesi 24 vjeçar është në radarin e disa top klubeve në Evropë pas një sezoni të bujshëm në Serie A.

Nigeriani ka shënuar 23 gola në vetëm 29 paraqitje në Serie A për të ndihmuar Napolin të kurorëzohet kampion për herë të parë në 33 vjet.

Bayern Munich, Paris Saint-Germain dhe Chelsea janë të interesuar për nënshkrimin e Osimhen këtë verë, ndërsa Manchester United gjithashtu ka qenë i lidhur fort me sulmuesin.

Nuk është hera e parë që një klub anglez lidhet me një lëvizje për Osimhen.

Liverpool thuhet se ishte i interesuar për nënshkrimin e nigerianit në vitin 2020 përpara se ai të bashkohej me Napolin në një transferim rekord prej 70 milionë eurosh nga Lille.

Tani është zbuluar se drejtori i Napolit, Cristiano Giuntoli e ‘mbyllte’ Osimhen brenda një hoteli për ta bindur atë të bashkohej me skuadrën e Serie A dhe të refuzonte një lëvizje në Anfield.

Giandomenico Costi, i cili punoi me Giuntolin te Napoli, zbuloi rreth lëvizjes së Osimhen te Napoli.

Ai tha për gazetën italiane Tuttosport: “Nënshkrimi i Osimhen është kryevepra më e madhe e Giuntolit”.

“Ai (Osimhen) ishte i mbyllur në një hotel për tre ditë. Giuntoli e dinte se Liverpool ishte i interesuar dhe Jurgen Klopp kishte bërë lëvizjen e tij, por Cristiano foli me Osimhen në hotel për tre ditë derisa ai e bindi atë të pranonte Napolin”.

“Ai ishte plot energji. Giuntoli është një drejtor që të thërriste 100 herë në ditë. Ai e njihte shumë mirë Victorin, madje e kishte ndjekur te Charleroi”, ka shtuar më tej ai.

Napoli mund ta ketë më të vështirë të mbajë Osimhen këtë verë, por pritet të luftojë. 

Related posts

De Gea afër rikthimit në Ligën Premier?

D V

Ylli i Barcelonës premton se do të ndjekë hapat e Messit

D V

Carvajal ka pësuar lëndim të rëndë, zgjerohet lista e lojtarëve që mungojnë te Real Madridi

D V