Agjencia Zhurnal.mk.

Vetëvendosje thotë se aktivistët e saj nuk e sulmuan me vezë të Përparim Ramën

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, është sulmuar nga disa persona në një tubim në Lagjen “Kodra e Trimave”, të cilët kanë duke brohoritur “Vetëvendosje”.

 

Mirëpo, Lëvizja Vetëvendosje – Qendra në Prishtinë, ka mohuar se ka gisht në këtë ngjarje dhe i ka quajtur të rreme raportimet që e lidhën këtë sulm me emrin e partisë.

“Sapo u njoftuam nga mediat se disa persona paskan hedhur vezë në një tubim ku ka qenë prezent kandidatit për kryetar të Prishtinës nga radhët e LDK-së. Këto lajme janë të pavërteta dhe tendencioze. Aksionet e aktivistëve tanë kanë qenë gjithmonë publike. Pra edhe njëherë ritheksojmë së këto veprime nuk janë organizuar nga Lëvizja VETËVENDOSJE!”, thuhet në reagim.

Rama u sulmua me vezë derisa ishte në një aktivitet në lagjen “Kodra e Trimave” në kryeqytet.

E Përparim Rama, përmes një statusi në Facebook ka thënë se takimet me banorët e Prishtinës dhe diskutimet e lira e të hapura janë bazë e lirisë së shprehjes.Ka reaguar edhe kryetari i degës së LDK-së në “Kodrën e Trimave”, Ismet Beqiri, i cili ka thënë se “disa individ të frustruar me klithma VV dhe sulme me vezë, tregojnë fytyrën dhe kulturën e tyre.Mos të klithin por të punojnë, si duket po harrojnë që janë në pushtet”, ka shkruar Beqiri.

Reagim ndaj lajmit të rremëSapo u njoftuam nga mediat se disa përsona paskan hedhur vezë në një tubim ku ka qenë…

Posted by Lëvizja Vetëvendosje – Qendra e Prishtinës on Thursday, July 22, 2021

Related posts

Mesazhi i Kurtit në Samitin e Paqes: Është detyrë e jona të avokojmë për barazi e drejtësi

D V

Haziri pas votimit: Sonte do të fitojnë gjilanasit

D V

Në 24 orët e fundit në Kosovë regjistrohen 8 raste të reja me Kovid-19

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More