Agjencia Zhurnal.mk.

Vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, vdes një person

Një person ka vdekur si pasojë e një vetaksidenti në autostradën “Arbën Xhaferi”.

 

Rastin për Demorkacia.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

“Në ora 16:15, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në autostradën ‘Arbër Xhaferi’ (kilometri i 24, drejtimi për Prishtinë).

Në aksident është përfshirë vetëm një veturë. Në vendngjarje kanë dalë njësitet policore dhe ekipet emergjente mjekësore. Sipas mjekëve, një person është pa shenja jete”, tha Krasniqi.

Related posts

Paralajmëron ministrja e Drejtësisë: Do të ketë verifikim të listave të veteranëve

Z.H

Kosova pritet të hiqet nga lista e “vendeve të sigurta” të BE-së

D V

Me ceremoni ushtarake rivarroset dëshmori, Muhamet Musliu

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More