Agjencia Zhurnal.mk.

Veriu mbushet me flamuj serbë dhe mbishkrime “Kjo është Serbia”

Kreu i Listës Serbe, Goran Rakiq, që njoftoi për kët vendim tha se gjithashtu do të japë dorëheqje edhe nga pozita e ministrit që mban në Qeverinë e Kosovës, raporton Kossev, transmeton Gazeta Express.

 

Ky vendim u pasua me shtimin e flamujve serbë në veri të vendit, derisa kishte edhe postera që shkruhej “Kjo është Serbia”. Flamuj të shumtë u vendos në rrugë, në dyqane dhe ndërtesa të tjera.

Kjo po ndodh në Zveçan, ku u mbajt takimi, si dhe në Mitrovicën Veriore. Gjithashtu, u lanë edhe flamuj të ambalazhuar me thirrjen që të vendosen më gjerësisht përgjatë rrugëve.

Përfaqësuesit politikë dhe institucionalë të serbëve nga veriu i Kosovës kanë vendosur sot që të largohen nga të gjitha institucionet e Kosovës.

Related posts

Kongresmeni amerikan iu kërkon Bidenit e Blinkenit të mbështesin hyrjen e Kosovës në NATO

D V

Infektologu Sylejmani: Gjendja në spitale është rënduar shumë, vaksinohuni

D V

Digjet një veturë me targa të Serbisë në veri

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More