Agjencia Zhurnal.mk.

Vendos Qeveria: Cigaret elektronike mund të përdoren edhe në ambiente të mbyllura

Shkup, 21 dhjetor – Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në seancën e sotme të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut është miratuar mendimi i Ministrisë së Shëndetësisë se prodhimet e duhanit jo të djegshme dhe mjetet për ngrohjen e tyre nuk hynë në ndalesën për duhanpirje.

 

“Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, shfrytëzimi i prodhimeve të duhanit jo të djegshme, mjetet për ngrohjen e tyre dhe cigaret elektronike nuk paraqet duhanpirje dhe në përputhje me këtë, nuk hynë në ndalesën për duhanpirje, gjegjësisht të njëjtat mund të përdoren edhe në pjesën e mbyllur të hapësirave publike, duke e pasur parasysh dispozitat nga neni 3 paragrafi 1 nga ligji për duhan.”, thuhet mes tjerash në njoftim, transmeton TV21.

Related posts

Pendarovski: Është koha për rivendosje në rajon dhe sinergji të re nga SHBA-ja dhe BE-ja

Z H

Mjeku Mehmedoviq: Nxënësit duhet të kthehen në mësim online, 37% të vaksinuar janë shumë pak

Z H

Spasovski i stërkënaqur me konfiskimin e drogës gjatë vitit 2021

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More