Agjencia Zhurnal.mk.

Vendimi për shpronësim të 45 parcelave përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Procesi do të vazhdojë me përpikmëri

Shkup, 6 dhjetor – Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi ka njoftuar se në seancën e sontme të Qeverisë është miratuar vendimi për shpronësimin e 45 parcelave të para përgjatë Korridorit 8 dhe sipas tij, ky proces do të vazhdojë me përpikmëri deri në finalizim.

Gjithçka po realizohet sipas dinamikës së paraparë për ndërtimin e Korridorit 8, projektit më të madh dhe më të rëndësishëm infrastrukturor në historinë e vendit.

Në seancën e sotme të Qeverisë miratuam vendimet për shpronësimin e 45 parcelave në gjatësinë e Korridorit 8.

Procesi do të vazhdojë me përpikmëri deri në finalizimin e tij të plotë konform të gjitha dispozitave ligjore.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=901287594694093&set=a.262689908553868

Related posts

Aleksandër Vuçiq, po shqetësohet se po humb BDI-ja e Ali Ahmeti

Xh M

Bytyqi: Pagat në sektorin publik janë rritur me 70 për qind në mesatare që nga viti 2016

Xh M

7 vendet e Bashkimit Evropian me letër Brukselit: Përshpejtoni integrimin e Ballkanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy