Agjencia Zhurnal.mk.

Vendimet e Qeverisë/ Ligj të posaçëm për mbështetjen e ‘startup’, 10 milionë euro ndihmë financiare! Këshillim dhe aplikim falas dhe online

Një ligj i posaçëm për të mbështetur të gjithë bizneset startup’ është bërë gati nga Këshilli i Ministrave. Projektligji është miratuar në mbledhjen e sotme të Qeverisë. Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen, Edona Bilali, është shpreh se ky është zhvillim shumë i rëndësishëm për ekosistemin dhe për të gjithë ata që duan të aplikojnë.

 

“Do të ketë një regjistër të posaçëm për starupp ashtu si edhe për lehtësuesit, që i mbështesin ato. Ato do të marrin këshillim nga një institucion i posaçëm që do të ngrihet. Marrja e shërbimeve do të jetë pa pagesë. I gjithë procesi i aplikimit dhe më pas i marrjes së granteve do të jetë online dhe pa pagesë”, tha Bilali.

Related posts

“Ringrihemi më të fortë”/ Kryemadhi takim me strukturat në Durrës: Mandati i LSI na u mohua prej marrëveshjes së fshehtë mes qeverisë dhe shtojcës në Opozitën e Bashkuar

D V

Egro: Anëtarësimi në BE është ylli polar i politikës së jashtme të Shqipërisë

Xh M

Alibeaj: PD ka përgjegjësinë për t’i ofruar shqiptarëve një president me integritet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More