Agjencia Zhurnal.mk.

Vëllaznimit i largohet edhe një lojtar i njohur, shkon në katër numri

Skuadra e Vëllaznimit po kalon një krizë të re financiare, poashtu edhe krizë të rezultateve kohët e fundit.

Pas përfundimit të pjesës së parë të sezonit në Ligën e Parë, disa lojtarë kanë njoftuar largimin nga klubi gjakovar, shkaku i problemeve financiare.

Viktor Kuka, Adnan Haxhaj dhe Dardan Rogova kanë njoftuar edhe zytartisht se do të largohen nga klubi i madh kosovar.

Gazeta Blic mëson se lista e largimeve nga klubi i Vëllaznimit nuk ndalet me kaq.

Sipas burimeve të gazetës, edhe sulmuesi i njohur, Florim Bërbatovci nuk do të jetë pjesë e Vëllaznimit për pjesën e mbetur të sezonit.

Berbatovci është një nga lojtarët e radhës që është larguar nga Vëllaznimi dhe nuk do t’i ndihmojë klubit për qëllimet që kishin.

Related posts

Këshilli i Ambasadorëve: “Propozimi francez” betonon dhe garanton gjuhën dhe identitetin maqedonas

Xh M

Dy super sfida zhvillohen sot në Albi Mall Superligë

Redaksia

AETM: Me kartela për e-tregtarët janë realizuar 17,3 miliardë denarë në nëntë muajt e parë të vitit të kaluar

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More