Agjencia Zhurnal.mk.

Vdes një i burgosur në burgun e Shkupit

Shkup, 10 korrik – Një i burgosur ka vdekur në Institucionin ndëshkues-përmirësues “Burgu i Shkupit”. Tek i ndjeri nuk janë konstatuar gjurmë dhune”, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“Në Stacionin policor Çair dje rreth orës 13:00 është raportuar se në INP “Burgu i Shkupit” ka ndërruar jetë personi i dënuar V.D. (51) nga Shkupi. Nga Urgjenca është konstatuar vdekja pa shenja dhune. Ka kryer kontroll ekipi i SPB Shkup”, thuhet në komunikatë.

Me urdhër të Prokurorit publik, trupi i pajetë i të ndjerit është dorëzuar për autopsi.

Related posts

Gjilani dhe Drita takohen në derbin e qytetit, interesant edhe në Suharekë

Redaksia

Aksidenti në bregdetin grek, MPJ: Jemi në komunikim me autoritetet

Xh M

Markush për fillimin e negociatave: Shpresoj në fund të dhjetorit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More