Agjencia Zhurnal.mk.

Vdes babai i heroit Enver Zymberi

Ka vdekur Muharrem Zymberi, babai i heroit të Kosovës dhe ish-pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Enver Zymberi, që ra heroikisht pas një aksioni në veri të Kosovës.

 

I ndjeri njoftohet të ketë vdekur mbrëmë.

Lajmin për vdekjen e Muharrem Zymberit e kanë ndarë të afërm dhe familjarë të tij.

“Te ALLAHUT jemi dhe te Ai do kthehemi mbramë ndrroj jetë Baba jon Muharrem Zymeri . E lus Zotin e madhërushem që të mëshiroj shpirtin e tij,e qofshë prej banorve të Xhenetit Firdeus”, kanë njoftuar familjarë të tij.

Lamtumira e fundit për të ndjerin do të bëhet gjatë ditës së nesërme, më 09.12.2021, me kohën e drekës, sipas njoftimeve të familjarëve.

I biri i tij Enver Zymberi ishte dekoruar me titullin “Hero i Kosovës”.

Related posts

MPB vazhdon me kontrollet e përforcuara, 209 gjoba vetëm në Shkup

D V

Shifër rekord e aksideneve brenda 24 orëve në Shqipëri

N E

Hisen Berisha pritet të zëvendësojë Uran Ismailin në Kuvend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More