Agjencia Zhurnal.mk.

Vazhdon ulja e çmimeve të derivateve, dizeli lirohet për 3 denarë

Çmimet e derivateve nga sonte në mesnatë do të lirohen ndjeshëm.

 

Benzina BS 95 dhe BS 98 do të lirohet për dy denarë ndërsa dizeli për tre denarë, informon Zhurnal.

Kështu, çmimet e derivateve duke filluar nga sonte në mesnatë do të jenë:

Benzina BS 95 = 91,5 denarë
Benzina BS 98 = 94 denarë
Dizeli = 93 denarë
Vaji ekstra i lehtë = 88 denarë

Related posts

Rikthehen kërkesat për tërheqje të parave nga TRUST-i

D V

Maqedoni: Debati për propozim-buxhetin për vitin 2022 vazhdon të hënën

D V

Përballja me krizën, vazhdimi i reformave dhe ruajtja e nivelit të rritjes

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More